OSP Gąsocin

Get Adobe Flash player
Strona Główna Telefony Alarmowe
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Numery Alarmowe


Dzwoniąc pod numer alarmowy należy spokojnie i rzeczowo przekazać najistotniejsze informacje. Przede wszystkim należy się przedstawić, podać numer telefonu, pod którym w razie konieczności można się z nami skontaktować. Należy również podać miejsce zdarzenia (miejscowość, województwo, numer klatki, piętro). Czasami zdarza się – zwłaszcza, gdy dzwonimy z telefonu komórkowego – że nasze wezwanie zostaje przekierowane do dalej położonej jednostki ratownictwa. Jeśli podamy miejscowość, w której jesteśmy, dyspozytor będzie miał możliwość przekazania naszego zgłoszenia do odpowiednie jednostki.

Następnie należy określić rodzaj zdarzenia (wypadek, wypadek masowy, nagłe zachorowanie) oraz najdogodniejszą drogę dojazdu. Jest to bardzo istotne w przypadku, gdy do zdarzenia doszło na terenach niezamieszkałych, na wsi czy na miejskich osiedlach. Ważna jest również informacja o istnieniu dodatkowych zagrożeń, takich jak: pożar, ryzyko porażenia prądem.


Dzwoniąc z telefonu komórkowego, należy wybrać jeszcze dodatkowo numer kierunkowy miasta, na przykład: 22 – 997 - aby połączyć się z posterunkiem policji w Warszawie. W budkach telefonicznych nie są pobierane opłaty za połączenia z telefonami alarmowymi. 

Istnieje także ogólny numer alarmowy:
112, pod który można dzwonić bez podawania numeru kierunkowego. Rozmowa zostanie przekierowana przez operatora do odpowiedniej służby ratunkowej. Należy dodać, że w Polsce ze względu na przyzwyczajenie, komfort obywateli i specyfikę niektórych wezwań alarmowych zachowane zostały numery alarmowe 997 (Policja),998 (Państwowa Straż Pożarna),999 (Pogotowie Ratunkowe). Niemniej w sytuacjach wyjątkowo poważnych najlepiej wybierać bezpośrednio numer odpowiedniej jednostki ratowniczej (999, 998, 997), ponieważ ogólny numer (112) może działać niepoprawnie w niektórych regionach. 

TELEFONY ALARMOWE

Z telefonu stacjonarnego:

• 999: Pogotowie

• 998: Straż Pożarna

• 997: Policja

• 994: Pogotowie Wodno - Kanalizacyjne

• 993: Pogotowie Ciepłownicze

• 992: Pogotowie Gazowe

• 991: Pogotowie Energetyczne

• 988: Telefon Zaufania

• 986: Straż miejska

• 981: Pomoc drogowa

W minionym roku:

Please wait while JT SlideShow is loading images...
Photo Title 1Photo Title 2Photo Title 3Photo Title 4Photo Title 5

Aktualny czas:

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś31
mod_vvisit_counterWczoraj12
mod_vvisit_counterW tym tygodniu78
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu129
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1098
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1041
mod_vvisit_counterŁącznie Wszystkich180242

Aktualnie gościmy:

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości