Strona Główna Aktualności OSP Gąsocin w klasyfikacji generalnej 5 miejsce

OSP Gąsocin w klasyfikacji generalnej 5 miejsce na V Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Województwa Mazowieckiego

W dniu 13 września 2014 r. na stadionie sportowym w Kozienicach odbyły się zawody finałowe V Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych woj. mazowieckiego.

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach:

- sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami,

- ćwiczenie bojowe.

Zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Na Mazowszu

rokrocznie ponad 20 tys. członków OSP bierze udział w zawodach sportowo-pożarniczych na szczeblu gminnym. Zawody wojewódzkie rozgrywane są co cztery lata. Startują w nich zwycięzcy rywalizacji powiatowych, którzy muszą później uzyskać awans w eliminacyjnych zawodach strefowych. W tegorocznych zawodach uczestniczyło 11 kobiecych drużyn pożarniczych i 11 męskich drużyn pożarniczych. Reprezentanci OSP Gąsocin w klasyfikacji generalnej po podliczeniu czasów z obu konkurencji zajęli 5 miejsce z niewielką stratą do podium.

Sam występ w wojewódzkich zawodach był już sukcesem. Startujące drużyny to bowiem elita OSP na Mazowszu. Występy na szczeblu wojewódzkim były dla drużyn strażackich cennym doświadczeniem i wyróżnieniem, podnosiły też prestiż jednostek.

Naszym chłopakom  należą się podziękowania za waleczną postawę i wielki trud włożony w godne reprezentowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsocinie, gminy oraz powiatu.