OSP Gąsocin

Get Adobe Flash player
Strona Główna Aktualności

„Akademia Młodego Strażaka” OSP Gąsocin

 

 

Przez kilka ostatnich tygodni „Akademia Młodego Strażaka” OSP Gąsocin przyswajała wiedzę teoretyczną z zakresu CFB T (Compartment Fire Behaviour Training). Był to szereg spotkań, które miały za zadanie zapoznać ratowników ze zjawiskami mogącymi zajść podczas pożarów wewnętrznych (rozgorzeniem, wstecznym ciągiem płomieni, zapaleniem gazów pożarowych). Staraliśmy się przy tym wykształcić szereg zachowań niezbędnych do skutecznej walki z tak specyficznymi zjawiskami. Duży nacisk położony został na wentylację pożarową – jeden z instrumentów służących do zwalczania pożarów w obiektach.

Całość podsumowaliśmy na zajęciach praktycznych. Ćwiczono podawanie prądów wody (o odpowiednim kącie i stopniu rozproszenia oraz kącie podawania). Przeprowadzono kilka rozwinięć bojowych, które zgrały ratowników w działaniu oraz spoiły wszystko w jedną całość. Przeszukiwanie pomieszczeń oraz elementy ratowania strażaków przez strażaków wykonywano w podłączonych aparatach ODO (po wcześniejszym wykonaniu dodatkowego wysiłku), aby oswoić organizm z tak ciężką pracą.

Zajęcia prowadził  kpt. Rafał Podlasiński

 

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
01/14 
start stop bwd fwd

Walne zebranie sprawozdawcze za 2014 rok

 

21 lutego 2015 r.  odbyło się  Walne Zebranie  Sprawozdawcze druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąsocinie. W zebraniu oprócz członków jednostki udział wzięli następujący goście:  Wójt Gminy Sońsk Marzena Ślubowska, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie st. bryg. mgr inż. Krzysztof Kowalski.

W trakcie zebrania omówiono działalność ratowniczo-gaśniczą oraz gospodarkę finansową naszej jednostki w roku 2014, jak również przedstawiono główne założenia do realizacji w roku 2015. Sprawozdanie z działalności za ubiegły rok przedstawił Prezes, Naczelnik, Skarbnik oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Po złożeniu sprawozdań, członkowie OSP w Gąsocinie podjęli uchwałę w przedmiocie udzielenia Zarządowi OSP absolutorium za jego pracę w okresie sprawozdawczym. Dalsza część zebrania poświęcona była omawianiu spraw z zakresu bieżącego funkcjonowania naszej jednostki.

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego

 

24 stycznia ratownicy z OSP Gąsocin przeprowadzili ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa technicznego.   Podczas ćwiczeń wykonano "krok po kroku" techniki stabilizacji, cięcie samochodów osobowych oraz ewakuację osób poszkodowanych. Całość poprzedzona była cyklem spotkań, podczas których zapoznano ratowników z taktyką działań ratowniczych podczas zdarzeń z udziałem samochodów osobowych. Przed nami jeszcze podsumowujące ćwiczenie bojowe, podczas którego sprawdzimy swoje zgranie oraz wykorzystamy swoją wiedzę zdobytą na wcześniejszych szkoleniach.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
1/9 
start stop bwd fwd

Przekaż 1% swojego podatku 2014

 

 

 

My dajemy z siebie 100%, z Twojej strony wystarczy tylko 1%Ochotnicza Straż Pożarna w swojej działalności kierowała się szczytnymi ideami służenia społeczeństwu i niesienia pomocy poszkodowanym, współtworzy nowoczesne oblicze polskiego pożarnictwa i podejmuje nowe zadania ratownicze. Społeczeństwo docenia udział strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w gaszeniu pożarów, usuwaniu skutków powodzi i innych klęsk żywiołowych oraz udzielaniu pomocy ofiarom wypadków drogowych. Nie jest przypadkiem, że w badaniach opinii społecznej strażacka działalność zyskuje największe uznanie. Strażacy ochotnicy to ludzie wykonujący różne zawody, którzy strażacką służbę pełnią społecznie. Są lepiej przygotowani aniżeli ogół obywateli do niesienia pomocy poszkodowanym, dzięki czemu mogą jej udzielić zanim na miejscu zdarzenia pojawią się profesjonalni ratownicy. To waże, ponieważ o pomyślnych efektach działań decyduje czas, w jakim zostały rozpoczęte. Aby nieść pomoc strażacy ochotnicy muszą posiadać sprzęt niezbędny do gaszenia pożarów i prowadzenia działań ratowniczych oraz odzież i wyposażenie chroniące ich podczas akcji. Od 01 stycznia 2015r. każdy uzyskujący przychody w roku 2014 może wesprzeć organizację pożytku publicznego przekazując na jej rzecz 1 % podatku obliczonego zgodnie z art. 27 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Apelujemy do wszystkich strażaków, działaczy, przedsiębiorców, sympatyków OSP, do członków ich rodzin i znajomych o udzielenie tej formy wsparcia OSP w Gąsocinie przekazując 1% Waszego podatku.
Uzyskiwane środki finansowe będą przeznaczone na zakup sprzętu pożarniczego oraz na działalność zapewniającą poprawę ochrony przeciwpożarowej.

 

 

Wypadek na trasie Gąsocin-Ojrzeń

 

Do groźnego wypadku doszło w poniedziałek w godzinach porannych na drodze między Gąsocinem, a Ojrzeniem gmina Sońsk. Samochód osobowy wpadł w poślizg, dachował i wylądował w rowie.
Strażacy, po przybyciu na miejsce wypadku, zastali samochód osobowy leżący na dachu w rowie. Samochodem podróżowała jedna osoba, która zdołała wydostać się z rozbitego pojazdu o własnych siłach przed przybyciem pomocy.

Po zabezpieczeniu terenu akcji, ratownicy wydobyli pojazd z rowu w celu odłączenia akumulatora, wycieków płynów eksploatacyjnych nie stwierdzono. Ruch na drodze na czas trwania działań odbywał się wahadłowo.

W działaniach uczestniczyły dwa zastępy GBA i SLRt z OSP Gąsocin oraz jeden zastęp z JRG Ciechanów.

 Więcej artykułów…

W minionym roku:

Please wait while JT SlideShow is loading images...
Photo Title 1Photo Title 2Photo Title 3Photo Title 4Photo Title 5

Aktualny czas:

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś28
mod_vvisit_counterWczoraj39
mod_vvisit_counterW tym tygodniu121
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu357
mod_vvisit_counterW tym miesiącu488
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1671
mod_vvisit_counterŁącznie Wszystkich173573

Aktualnie gościmy:

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości