OSP Gąsocin

Get Adobe Flash player
Strona Główna Aktualności

Lekcja w remizie

 

Gimnazjaliści uczyli się w remizie OSP jak dbać o swoje bezpieczeństwo i udzielać pomocy innym.

Lekcja z przedmiotu "Edukacja dla bezpieczeństwa" odbyła się w remizie OSP w Gąsocinie, uczestniczyli w niej uczniowie naszego gimnazjum.

"Edukacja dla bezpieczeństwa" to przedmiot, który skupia się na praktycznych i teoretycznych aspektach udzielania poszkodowanym pierwszej pomocy i pomocy przedmedycznej. Jest to przedmiot o wiele bardziej

Więcej…

Pożar w szkole - próbna ewakuacja

 

We wtorek 21 października 2014 r. ok godz. 10.00 w naszej szkole podstawowej w Gąsocinie miała miejsce próbna ewakuacja.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku .Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Uczniowie i nauczyciele zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować. Wszyscy w spokoju i bez paniki wykonali zadanie próbnego alarmu.

 

WP_20141021_001
WP_20141021_002
WP_20141021_003
WP_20141021_004
WP_20141021_007
WP_20141021_008
WP_20141021_010
WP_20141021_011
1/8 
start stop bwd fwd

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

OSP Gąsocin w klasyfikacji generalnej 5 miejsce na V Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Województwa Mazowieckiego

 

 

W dniu 13 września 2014 r. na stadionie sportowym w Kozienicach odbyły się zawody finałowe V Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych woj. mazowieckiego.

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach:

- sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami,

- ćwiczenie bojowe.

Zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Na Mazowszu

Więcej…

FINAŁ STREFOWYch zawodów sportowo-pożarniczych OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH

 

W niedziele 7 września na miejskim stadionie w Mławie odbył się tzw. finał strefowych zawodów sportowo-pożarniczych, będący eliminacjami do V Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP województwa mazowieckiego. Spośród 12 drużyn, awans do finału wojewódzkiego uzyskali strażacy z Gąsocina, którzy zajęli trzecie miejsce.

Konkurencje: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza z przeszkodami składały się na ogólny wynik finału strefowego zawodów sportowo-pożarniczych, który zorganizowany został w Mławie (w województwie mazowieckim odbyło się trzy zawody strefowe). Na miejskim stadionie w eliminacjach do szczebla wojewódzkiego udział wzięło 12 drużyn męskich i 5 żeńskich. Te, które uzyskały trzy najlepsze czasy (po podsumowaniu obu konkurencji) wywalczyły udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 13 września w Kozienicach.

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Wypadek w Soboklęszczu

 

 

5 września o godz. 9.36 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Soboklęszczu gm. Sońsk. Jako pierwsze na miejsce zdarzenia zadysponowane z naszej jednostki zastępy SLRt i GBA zastały rozbity samochód osobowy Audi, który uderzył w ciągnik rolniczy.
W samochodzie znajdowała się uwięziona kobieta z widocznymi obrażeniami. Pozostałe osoby podróżujące samochodem tj. mężczyzna (kierowca), kobieta i dwoje dzieci znajdowały się poza pojazdem.Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego uwolnili uwięziona pasażerkę i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Podczas prowadzonych działań u kierowcy ciągnika zaczęły pojawiać się objawy wstrząsu powypadkowego w związku z czym został natychmiast przekazany ZRM. Wszystkie osoby uczestniczące w wypadku zostały przewiezione do ciechanowskiego szpitala.

http://www.kppspciechanow.pl/aktualnosci/interwencje/130-powazny-wypadek-w-sobokleszczu.html

 

Więcej artykułów…

W minionym roku:

Please wait while JT SlideShow is loading images...
Photo Title 1Photo Title 2Photo Title 3Photo Title 4Photo Title 5

Aktualny czas:

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś44
mod_vvisit_counterWczoraj39
mod_vvisit_counterW tym tygodniu137
mod_vvisit_counterW poprzednim tygodniu357
mod_vvisit_counterW tym miesiącu504
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu1671
mod_vvisit_counterŁącznie Wszystkich173589

Aktualnie gościmy:

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości